СУПНЕ "Фридрих Шилер", гр. Русе - Успехи в състезания 2010/2011 учебна година

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Ученичката Теодора Руменова Иванова от 12в клас получи отлична оценка 5,50 на XIII Национално състезание по Химия и ООС проведено на 09.04.2011г. в гр. Шумен.

Ученикът Петър Петров Йорданов от III В клас участва в XVI математически турнир "Академик Кирил Попов" и се класира на ВТОРО място.

Ученикът Петър Петров Йорданов от III В клас се класира на ВТОРО място по математика в състезанието Европейско кенгуру и на ЧЕТВЪРТО място във Великденското състезание по математика. Отличен е и с медал.

Ученичката от II А клас Ребека Станимирова Георгиева е отличена с грамота от училището за най-добър четец.

 

МАТЕМАТИЧЕСКА АТАКА
състезание по математика 20.03.2011 г.

На 20.03.2011 г. се проведе състезание по математика в МГ "Баба Тонка". Отборът с ученици от VI клас - Берна Юмер Алиева, Симона Георгиева Георгиева, Никол Маринова Стоянова, Андрей Каменов Иванов, се класира на ВТОРО място.

 

ЕВРОПЕЙСКО КЕНГУРУ

На 19 март 2011 година в състезанието по математика Областен кръг, ученичката Ина Франсиска Рохас-Калинова от V"Б" клас се класира на шесто място в Регионалното класиране.

 

ЛИНГВИСТИЧНО КЕНГУРУ


На 13.03.2011г. в СОУЕЕ се проведе областен кръг на състезанието "Лингвистично кенгуру". Призови места заеха и получиха награди учениците:

Петър Йорданов - 3в клас;

Сафет Тасимов - 3г клас;

Михаел Праматаров - 4г клас;

Симона Георгиева - 6в клас;

Адриана Ганчева - 7а клас;

Слави Колев - 7б клас.


Признанието е и за учителите, които отлично са ги подготвили по немски и английски език:

Елена Иванова, Петя Георгиева - начални учители с немски език;

Нели Праматарова, Юлиана Иванова - учители по немски език;

Емилия Георгиева - учител по английски език.


Под ръководството на преподавателя по английски език господин Александър Колев, отборът на СОУПНЕ зае второ място в организираната от фондация "Дарби" викторина. 



КОЛЕДНО МАТЕМАТИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ I - XII КЛАС


На 11 декември 2010 година се проведе Коледно математическо състезание, организирано от СМБ.
На първо място са класирани учениците Андрей Андреев Пинтарич от I клас, Петър Петров Йорданов от III клас, Андрей Каменов Иванов от VI клас, Светослава Владимирова Цанкова от XI клас.
На второ място - Никол Маринова Стоянова от VI клас и Христина Георгиева Георгиева от XI клас.

И още достойно представили се ученици:

от I клас - Евгени Павлов Павлов /IV място/, Владислава Дамянова Димитрова, Йоана Йорданова Славкова, Калина Георгиева Митроева, Дилара Дениз Зия, Николета Калоянова Димитрова, Патрисия Петрова Йорданова, Радослав Владиславов Николов, Теодора Пламенова Николова, Виктория Павлова Кръстева, Петър Мирославов Кънев, Тонислав Станиславов Йорданов, Преслава Петрова Петрова, Мартин Свиленов Филипов, Елина Георгиева Върбанова, Деница Николова Парашкевова, Мелиса Рефик Лютфи, Александър Кременов Петров, Виктория Стаменова Димитрова;

от II клас - Джем Турал Агуш, Иван Мирославов Глушков, Свилена Дианова Аджамова, Никола Илиянов Христов, Ребека Станимирова Георгиева, Стела Станимирова Петкова, Стефан-Алехандро Рохас Калинов;

от III клас - Мартин Пламенов Колев /VI място/, Юлия Людмилова Радева, Борис Цветанов Попов, Моника Стоянова Великова;

от IV клас - Екатерина Владимирова Банчева /VIII място/, Богомил Ивайлов Петков, Йордан Петров Петров;

от V клас - Ина-Франсиска Рохас Калинова /IX място/, Теодор Димитров Симеонов;

от VII клас - Калоян Огнянов Лилов /VI място/, Слави Николаев Колев, Николай Петров Петров;

от X клас - Виолетка Илиева Точева /VI място/;

от XII клас - Николай Венциславов Славев /IX място/, Венелин Ангелов Боянов, Смилен Теодоров Хаджикостов;


КОЛЕДНО СЪСТЕЗАНИЕ ПО ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ I - VIII КЛАС

Второкласникът Стефан-Алехандро Рохас Калинов и петокласничката Ина-Франсиска Рохас Калинова се класираха на първо място в Коледното състезание по информационни технологии в категория Коледна картичка, а учениците Андрей Каменов Иванов от VI клас, Грациела Христова Дикулакова от VI клас, Слави Николаев Колев от VII клас, Владимир Миленов Петров от VII клас, Виктория Веселинова Апрозянова от VII клас, Илиян Венциславов Василев от VII клас, Лилия Яворова Андреева от VIII клас, Кристина Емилова Петрова от VIII клас и Богдана Даниелова Петрова от VIII клас се представиха достойно в категория презентация на тема "Коледа" в Коледното състезание по информационни технологии, проведено на 4 декември 2010 год. в РУ "Ангел Кънчев".

 

 

 

 

Ученикът Александър Стефанов от IV клас с класен ръководител госпожа Борянка Христова , зае трето място в конкурса "Българският език - знания, обич, богатство", който се проведе на 21 ноември 2010 г. в ПОУ "Отец Паисий" - гр. Русе.

 

 

 

 

 

 

 

Учениците Петър Йорданов и Борис Попов от III В клас са класирани, съответно на първо и единадесето място, от 53 места и 130 участници, в математическо състезание "Паисий Хилендарски", проведено на 1 ноември 2010 г.



Ученикът Слави Колев от VII Б клас е класиран на IV място в математическото състезание "Паисий Хилендарски", проведено на 1 ноември 2010 г. в МГ "Баба Тонка".

Посетители

В момента има 59  гости и няма потребители и в сайта

Иновативно училище

Изучаването на немски език в българските училища е популярно

Училища - партньори на бъдещето

Училището е член на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България