Политика за защита на данни

Достъп до информация

Схема "Училищен плод" и схема "Училищно мляко"

Общински турнир по баскетбол 2019-2020 г.

Днес, 01.03.2020 г., се проведоха финалите на Общинския турнир по баскетбол. На него нашето училище се представи с два отбора - момичета и момчета 5-ти и 6-ти клас. И при двата отбора баскетболните мачове бяха много резултатни. На финала при момичетата отборът на Дойче шуле срещна превъзхождащия ги и възрастово, и физически отбор на ОУ "Иван Вазов". След много драматични обрати загубихме финала с минимална разлика от 7 точки.
Не по-малко драматично преминаха срещите на момчетата, които се проведоха в няколко поредни съботи и недели. Жребият определи да играем с най-добрите отбори още в предварителните групи. Това мотивира момчетата да покажат най-доброто от себе си и да победят всички отбори в групата. На полуфинала нашите момчета се справиха блестящо и се класираха заслужено на финал. За съжаление, преди финалния мач, контузия претърпя един от най-добрите ни играчи. На финала отборът на Дойче шуле се изправи отново срещу същия противник от предварителните групи - ОУ "Любен Каравелов" и този път не успя да го победи поради контузията на важен за нашия отбор играч.
Поздравления и за двата отбора, които се бориха достойно, раздаваха се до последно на игрището и заслужено се класираха на призовите втори места.
Горд съм да отбележа, че наши ученици спечелиха индивидуални награди на журито. Призът за "Най-полезен играч" на турнира спечелиха - Виктор Благословинов и Ина Димова.

На 19-20.02.2020г. в зала "Ялта" се проведе Ученическо първенство по бадминтон. Участие взеха ученици от шест русенски училища с по два отбора, момичета и момчета. След много оспорвана и продължителна игра състезателите на СУПНЕ '' Фр. Шилер" достигнаха до финал и заеха заслужени второ (момичета V-VII клас) и трето (момчета VIII-X клас) място.

Момичета V-VII клас - Силвена Георгиева V Д, Кристина Георгиева V Д, Симона Войнова VI Г, Ева Янакиева VI Г

Момчета VIII-X клас – Мартин Минев VIII Б, Ивелин Крумов VIII В, Димитър Витанов VII Д, Калоян Янакиев VI Г