foto1
foto1
foto1

Плажен футбол

На 01.06.2019г. се проведе турнир по плажен футбол "Децата на Русе".Отборът на нашето училище се класира на трето място.
Благодарим на водача на отбора г-н Dobromir Vasilev.
Поздравления момчета!

Турнир по футбол ''Купата на Дойче шуле"

На провелия се турнир между четвъртите класове I-во място зае IV Г клас, II-ро място -IV Б ,III-то място - IV Е.
Всички класове получиха грамоти за участие, а първите три и медали.
Индивидуални награди бяха връчени на:
1.Най-добър вратар- Никола Атанасов- IV Г клас
2. Най- добър защитник- Преслав Глушков -IV Б клас
3. Най-полезен играч-Юлиян Петков -IV Б клас
4. Голмайстор на турнира-Никола Колев- IV Г клас

Сърдечни благодарности на футболистите от ФК "Дунав" Христо Попадийн и Самуел Инкоом, които връчиха наградите на учениците и търпеливо се снимаха с всички.

ПЪРВО място за отбора по стрийтбол на Дойче шуле

На 18 май 2019 г. от 10:00 часа в спортна зала „Дунав“, гр. Русе се проведе турнир по стрийтбол за ученици от V и VІ клас, под наслов „ВАКАНЦИЯ ЗДРАВЕЙ! ДА ИГРАЕМ БЕЗОПАСНО!“.

Участниците от отбора на СУПНЕ „Фридрих Шилер“ - Ивета Петрова и Ина Димова от VБ клас, Виктор Благословинов от VI В клас, Данчо Иванов от VI Г клас и Димитър Витанов от VI Д клас, заедно с г-жа Мариета Мирчева, ст. учител по ФВС се представиха блестящо и заслужено завоюваха първото място. Ивета Петрова бе отличена с купа за най-полезен играч на турнира.

Организатори на проявата са Областна дирекция на МВР – Русе, Регионално управление на образованието – Русе, Ученическа спортна школа – Русе. Събитието е заключителен етап на Националната програма “Работа на полицията в училище” за учебната 2018/2019 г. и бележи началото на лятната ваканция.

Участие в състезанията взеха ученици от осем училища от Русенска област: СУЕЕ „Св.Константин – Кирил Философ“ - гр. Русе, СУПНЕ „Фридрих Шилер“ - гр. Русе, ОУ „Любен Каравелов“ - гр. Русе, ОУ „Тома Кърджиев“ - гр. Русе, ОУ „Иван Вазов“ - гр. Русе, СОУ „Св. Паисий Хилендарски“ - гр. Сливо поле, СУ „Панайот Волов“ - гр. Бяла, СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ - гр. Две могили.

Дракончетата на Дойче шуле

На 11 и 12 май 2019 година се проведе турнир по футбол, организиран от ДФК „Дракончета“ (Детска школа на футболен клуб „Дунав“). Идеята на турнира не бе със състезателен характер, а за популяризирането на футбола сред децата на Русе. Участие взеха над 400 деца от няколко училища и детски градини в града. Най-голямата група бе от Дойче Шуле - четири отбора от 1., 2., 3. и 4. клас.

Текст: господин Ивайло Личев, родител на „драконче“.

ЛЕКА АТЛЕТИКА

На 13.04.2019г. на лекоатлетическата писта на градския стадион, при утежнени метеорологични условия, се проведе ученическо първенство по лека атлетика.
Учениците на СУПНЕ "Фридрих Шилер", момичета 5-7 клас, се представиха достойно, като завоюваха индивидуални награди , както и II-място в крайното класиране.

Към Републиканското първенство!

Отново и с наше участие :
Госпожа Мариета Мирчева (треньор), Арзу Мехмед, Гергана Николова, Симона Минкова, Цветелина Николова!

Успех, момичета!

Лъвски скок

На 09.03.2019' в комплекс "Ялта" се проведе лекоатлетическо състезание "Лъвски скок" , в което взеха участие участие ученици от 3 до 6 клас. Смесените отбори на 3 - 5 клас заеха I во място , а учениците от 6 клас III то място.

Ученически игри 2019' - БАДМИНТОН

На 14.02.2019г. в зала "Ялта" се проведе Ученическо първенство по бадминтон. Участие взеха ученици от шест русенски училища с по два отбора, момчета и момичета. След много оспорвана и продължителна игра състезателите на СУПНЕ '' Фр. Шилер" в състав: Мартин Минев - VIIД, Ивелин Крумов - VIIВ, Константин Начев - VIIД и Петър Кушчев - VIГ заслужено достигнаха до финал и заеха II- място, като отстъпиха единствено на по-силните си съперници от ОУ "Любен Каравелов".

Дойче шуле шампион!

Днес, 9 февруари, се проведе междуучилищно състезание по баскетбол във възрастова група 5-7 клас.
Отборът на момичетата от Дойче шуле успя да грабне желаното първо място и заслужено спечели шампионската купа.
Зорница Герасимова спечели приза за най-полезен играч на турнира. Пожелаваме успех на отбора и на следващия етап от състезанието - зонално първенство.

Момчетата от същата възрастова група се представиха достойно, като само една точка в крайния резултат не им достигна за класиране на призово място в турнира.

Заслужено първо място, купа и медали!

Ученици от 5. и 6. клас на Дойче шуле участваха в състезание по щафетни игри в комплекс "Ялта". Състезанието е част от кампанията "Спортът е по-добрият начин децата да пораснат".
Нашият отбор премери сили с представителите на 0У "Иван Вазов" и ОУ "Никола Обретенов".
Заслужено спечелихме първото място, купа и медали. Всички деца си тръгнаха с много подаръци, осигурени от организаторите - МВР, РУО и УСШ – Русе.

Текст: госпожа Мариета Мирчева, ст. учител по ФВС в Дойче шуле.