foto1
foto1
foto1
foto1

Баскетболистиките на Дойче шуле Дублираха шампионската си титла - в. Бряг, бр. 107, 14 май 2012 г.

Ученикът Стефан Рохас от 3 клас спечели първото място в Държавно първенство по фехтовка - момчета до 10 години. Финалите се проведоха на 21 април 2012 година в гр. Пловдив.

Продължават победните изяви на учениците от Дойче шуле. На Държавното първенство "Весел делфин" във Варна, в което взеха участие 414 състезатели от 39 клуба, ученикът от IV А клас Ивалин Трифонов, завоюва среброто на 100 метра съчетано плуване, бронзов медал на 50 метра бруст и две 6-ти места на 50 метра бътерфлай и свободен стил.

Ивалин доказа, че в Дойче шуле ученето и спортът са напълно съвместими и реални. Гордеем се с Иво!

Повод за гордост са победите на отборите по баскетбол на СОУПНЕ “Фридрих Шилер”.Отборът по баскетбол на СОУПНЕ “Фридрих Шилер”- момчета /VIII-Xклас /, завоюва I място на Областното първенство.
Състав на отбора на момчетата: Кристиян Маринов-9а, Тео Парашкевов-9в, Емилиян Русев-9в, Богомил Пейков-9в, Александър Пейков-9в, Борислав Станчев-9а, Тихомир Михайлов-10б, Васил Симеонов-8а, Кристиан Димов-6а, Иван Павлинов-9б.
Областен първенец е и отборът по баскетбол- момичета /V-VII клас/,със състав: Петя Бояджиева 7б, Дамяна Сотирова 6а, Александра Божинова 6г, Адриана Иванова 6г, Ина Георгиева 6г, Габриела Гецова 6б, Александра Спасова 6б, Цветелина Илиева 5а, Ивона Маркова 5г, Христина Маринова 5г, Габриела Димитрова 5г.

Успех на отборите на Зоналното първенство!

Ина Франсиска Рохас- Калинова от VI ”A” се класира сред осемте финалисти на Държавното първенство по фехтовка в град Пловдив - I кръг.
Ученичката получи грамота за представянето си на първенството с оръжие сабя.

Отборът по волейбол на СОУПНЕ “Фридрих Шилер”- момичетата, с ръководител Борис Цветанов спечели I-во място и завоюва Купата на Общинското първенство по волейбол на 17 февруари.

Интервю с м.с.Петър Костов,
преподавател по ФВС в СОУПНЕ

Какви отбори по баскетбол са сформирани в СОУПНЕ през настоящата учебна година?

В момента в училище са сформирани три отбора по баскетбол. Момичета /V-VII клас/, момичета /VIII-X клас/ и момчета /VIII-X клас/.

Как протича подготовката на отборите? Кое им помага? Кое ги мотивира?

По принцип децата са активни, всеотдайни и участват с желание. Силно мотивирани са да играят и печелят. Стимулира ги победата; мисълта, че ще станат победители.

Удовлетворен ли сте от последните участия на отборите в Общинското първенство по баскетбол?

В последното първенство участваха два отбора от СОУПНЕ – момичета /V-VII клас/ и момчета /VIII-X клас/. И двата отбора заеха първите места и спечелиха купи. Нашите отбори стигнаха до финала. В нито една среща те не паднаха.

Каква е атмосферата на един баскетболен мач?

Не може да се опише. Трябва сами да усетите. За да усетите атмосферата на баскетболния мач, заповядайте на 29 януари /неделя/ от 13ч. в училище „Олимпи Панов”.

Какво е отношението на отборите от СОУПНЕ „Фр.Шилер” към баскетбола?

Участват активно. Всички подхождат с чувство за отговорност.

Как оценявате приноса на отделните ученици?

Това е колективен спорт и всяка победа или загуба зависи от приноса на всички състезатели. Не може да не отбележим, че Петя Христова Бояджиева от VII б клас спечели Грамота за най-добър реализатор, а Иван Павлинов Алтънов –Грамота за най-полезен играч.

Какви са бъдещите участия на отборите в състезания?

На 29.01.2012г. предстои среща между отборите на СОУПНЕ “Фридрих Шилер” и ПГИУ “Елиас Канети” в
ОУ “Олимпи Панов” от 13.00 часа. В началото на м.март/1.03.2012г./ предстоят Областни състезания.

Можете ли да прогнозирате резултатите?

Надявам се да продължим успешно да се справяме и занапред и да печелим призови места. Да покажем, че резултати се постигат с всеотдайна и сърцата игра.

Интервюто осъществиха:
Ина Рохас и Катя Енева от VI “A”кл.
/Клуб “Млад журналист”/

Дойче шуле с две титли на общинско по баскетбол

Отборът на Дойче шуле стана общински ученически шампион по баскетбол за юноши от 8 до 10 клас. Иван Алтънов заслужи овациите за реализатор номер 1. Шампионатът при момичетата от 5 до 7 клас отново бе спечелен от отбора на Дойче шуле. Най-точен стрелец бе Петя Бояджиева.

Отново имаме повод за радост и гордост!

Ванеса Джелепска от IV"А" клас доказа безапелационно, че е отличник в учението, в танците и в спорта. За пореден път прослави Дойче шуле като зае ПЪРВИ места, където се появи:

- първо място на Коледно-новогодишния фестивал "Коледно надиграване";

- две първи места на Коледния лекоатлетически турнир "Русе-2011".

Гордеем се с теб, Ванеса!

Пак на Коледния лекоатлетически турнир, ученикът от IV"А" клас - Виктор Василев получи медал за заетото от него ТРЕТО място.

Гордеем се и с Виктор!

На 04.12.2011г. от 13:45 часа се проведе двубой по волейбол в зала „Дунав” между СОУПНЕ „Фридрих Шилер” и ОУ „Любен Каравелов”. В отбора на момчетата от СОУПНЕ участваха учениците: Виктор Друмев, Симеон Тодоров, Иван Димитров, Тихомир Мусков, Тихомир Христов, Мартин Ангелов и Теодор Димитров от 7-ми клас.
Мачът завърши с убедителна победа за нашия отбор – 3 : 0 гейма!!!

На 25 октомври 2011 година от 15:00 часа, в спортен комплекс "Ялта" се проведе училищен турнир по футбол с ученици от пети клас под ръководството на учителя по физическо възпитание и спорт - господин Венцислав Колев. Първото място и купата спечелиха отборът на VБ клас с класен ръководител Катя Паскалева.

Ученикът Александър Великов от VI"В" клас е награден с грамота за първо място в регионален турнир по тенис за деца до 12 години, проведен в гр. Русе от 22 да 223 октомври 2011 година.

На 43-ия традиционен общински лекоатлетически турнир “Баба Тонка” ученици от СОУПНЕ “Фр. Шилер” - Русе завоюваха призови места!